SOUTĚŽE KONČÍ A ZAČÍNÁ PŘÍPRAVA NA NOVOU SEZÓNU.
PŘÍDEJTE SE K NÁM A PŘIJĎTE NA TRÉNINK, ROZPIS JE O KOUSEK NÍŽE

MINIVOLEJBAL PROBĚHNE 4.5.2024 OPĚT NA HALE ZSJN
prezentace je od 8:00, od 9:00 začínáme hrát.

Volejbalisté Orlice mají medaile v krajských přeborech, junioři mají bronz!
kadeti uspěli poprvé v historii v tzv. „Zlatém setu play-off“ a nakonec získali stříbro v krajském přeboru!!

Oba týmy chlapců dotáhli boj o medaile o víkendu 23.-24. 3. do úspěšného konce. Několik let se formovaly obě sestavy a společně trénovaly, aby letos vybojovaly medailový úspěch v Moravskoslezském kraji (v juniorech spojený s Olomouckým). Největší drama předvedli v sobotu kadeti. Ti měli po čtyřech vzájemných utkání s Novým Jičínem v semifinále play-off zcela vyrovnaný stav. V play-off se už nesčítají míče, sety a body, jak je tomu u volejbalu běžně zvykem, pouze výhry a prohry. Tentokrát musel rozhodnout pro mnohé zcela neznámý systém „Zlatého setu. Všechny předešlé výsledky jsou v podstatě vynulovány a týmy se utkají v jednom jediném setu do 15ti bodů. Vítěz tohoto setu bere vše, poražený končí. Tento systém je nesmírně atraktivní pro diváky, ale velmi stresující pro hráče, protože stačí udělat během několika minut dvě až tři chyby a vše je ztraceno. A právě to se stalo osudným týmu Nového Jičína. Ten celou soutěž působil mnohem vyrovnaněji a hrál lépe, ale ve Zlatém setu prostě neustál nátlak na nervy. Krnovští Orli naopak doslova vlétli na svého soupeře a během sedmi minut rozhodli set ve svůj prospěch. Získali totiž rozhodující náskok 4 bodů, který pak bez problémů kontrolovali až do konce. Vyřadili tak zcela nečekaně svého největšího rivala a postoupili v play-off do finále, kde nakonec podlehli Opavě 3:1 na zápasy a dosáhli tak na stříbrné medaile. Gratulujeme!!

O druhou medaili se postarali v neděli 24. 3. junioři. Ti nehráli play-off, ale zcela standartní tabulkovou soutěž krajského přeboru. Osud však opět divákům vyšel vstříc a tak došlo na zcela vyrovnaný bodový stav mezi VO Slezská Orlice a Blue Volley Ostrava. Oba týmy tak do posledního dvojutkání vstoupily za jasného stavu – kdo vyhraje oba zápasy, má bronz, kdo prohraje, nemá nic. První zápas se prodloužil až do tie-breaku. V nervózní koncovce nakonec Orlice přehrála Ostravu. Druhý zápas pojali domácí lépe a zvítězili 3:1 bez dramatických zvratů. Bronzová radost je doma!

Smutnými hrdinkami se staly naše juniorky, které nakonec ztratily bronzovou medaili o jeden jediný bod. V posledním kole v Orlové jim uteklo vítězství v tie-breaku. Zůstala jim tak ta nejsmutnější medaile, ta pověstná bramborová, která nejvíce bolí. Ale nic nemění na faktu, že holky hrály krásný volejbal, a umístily se v letošní náročné a vyrovnané soutěži opravdu velmi vysoko. Tým kadetek zaslouží pochvalu za neskutečné zlepšení během sezóny, holky se výkonnostně posunuly úplně na jiný level.

Velkou radost dělaly svými výkony během soutěže především mladší žačky, které se pohybovaly na úrovni první pětice nejlepších týmů v krajském přeboru a opakovaně ukazovaly, že jsou velmi nadějným týmem. Jen ať vydrží i do budoucna!! Starší žačky musely "lepit" sestavu poté, co značná část odešla v loňském roce do kadetek. Tým ani jednou nenastoupil ve stejné sestavě a bylo to hodně poznat. Pochvalu zaslouží především ti, co vydrželi, a bojovali v každém utkání.

Obrovský nárůst co do počtu i kvality hráčů i hráček měli naši nejmenší v minivolejbale. I zde se už rodí nová sestava mladších žaček, která si zatím prožívá své první křty "ohněm" v šestkovém volejbale. Děti máme hodně šikovné a tréninky i zápasy v minivolejbale stojí za to!

Všechny týmy a jejich trenéři zaslouží velkou pochvalu a ocenění za svůj výkon. A poděkování musíme nasměrovat také oddaným fanouškům, kteří, ač v malém počtu, pravidelně podporovali domácí zápasy a vytvořili právě ve finále KP úžasnou atmosféru, ve které byla radost sledovat sportovní utkání. Moc děkujeme i městu Krnov za finanční podporu a sponzorům oddílu za vytvoření sportovního a materiálního zázemí pro náš oddíl. Budeme se snažit pracovat s mládeží všech kategorií co nejlépe i nadále, ať už s medailemi nebo bez nich.

TRÉNINKY VOLEJBALISTŮ PROBÍHAJÍ BĚHEM ROKU TAKTO:

MINIVOLEJBAL - pondělí + středa 15:00 - 16:30 (hala ZSJN)
               NOVÁČCI - pondělí a středa 15:00 - 16:30, pátek 16:00 - 17:30 (hala ZSJN
                          STARŠÍ A MLADŠÍ ŽAČKY - pondělí 16:30 - 18:00, středa 16:30 - 18:00, pátek 16:00 - 17:30 (hala ZSJN)
                                       KADETKY A JUNIORKY - pondělí 16:30 - 18:00, středa 16:30 - 18:00, pátek 16:00 - 17:30 (hala ZSJN)
                                                      KADETI A JUNIOŘI -  pondělí 18:30 - 20:00 (tělocvična Gymnázium Krnov), středa 16:30 - 18:00 (hala ZSJN), pátek 17:30 - 19:00 (hala ZSJN)