ZAHAJOVACÍ TURNAJ V MINIVOLEJBALE
proběhne v neděli 27.10.2019 na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17.
Prezentace od 9:00, zahájení v 10:00.

Chcete se na turnaj připravit? 

ZÁVĚREČNÝ MINIVOLEJBALOVÝ PĚTIBOJ

nachystala trenérka Petra Pokorná pro rodiče a naše malé hráče. Akce proběhla 24.6. od 15:00 do cca 17:00 na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí. Pro všechny bylo připraveno malé občerstvení a o něco větší ceny. Zapotily se děti i rodiče při jedné z nejpěknějších akcí na závěr roku. 

Minivolejbal úspěšně zařazen do výuky prvních a druhých tříd

Pilotní ročník zavedení hry minivolejbalu do výuky TV v prvních a druhých třídách na ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17, se vydařil nad očekávání. Děti si prošly průpravou v rámci hodin TV a vše uzavřel turnaj, který proběhl v pátek 3. 5. 2019. Turnaje se účastnil rekordní počet dětí (109) a stejně rekordní počet pomocníků a organizátorů (31) z řad oddílu VO Slezská Orlice. Vše finančně podpořilo město Krnov. K nejkrásnějším momentům patřily chvíle, kdy starší hráči z oddílu trpělivě vedli své malé svěřence a radost nadšených hráčů.

Výsledek kromě samotného potěšení dětí ze hry, z darů a medailí je pozitivní především ve zřetelném pohybovém zlepšení u všech žáků. Celý projekt má za cíl děti vést k pohybu a zároveň zajistit, aby se zapojili všichni, nejen talentovaní žáci. To se podle výsledků podařilo, u dětí pohybově průměrných a podprůměrných došlo k výraznému zlepšení, děti postupně ztratily strach z letícího míče, dokázali rozlišit pozici rukou při chytání a odhazování atp. Časem je v plánu zařadit nejen vyšší ročníky, ale i případně jiné školy, které budou mít zájem.

Poslední turnaj v minivolebalu důstojně uzavřel sezónu

V neděli 14. 4. 2019 ukončili volejbalisté Slezské Orlice letošní sezónu otevřených turnajů v minivolejbale. Turnaje se účastnili opět i hráči z jiných měst, přijel tradičně Bílovec, Rýmařov, Javorník a další.Celkový počet 95 účastníků vytížil opět halu ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí 17 na maximum. Díky podpoře města Krnova, Krajského volejbalového svazu a Moravskoslezského kraje bylo možné nejen celý turnaj úspěšně realizovat, ale také rozdat dětem medaile ve všech kategoriích spolu s chutnými a jistě výživnými cenami a dary. Poslední turnaj také definitivně rozhodl o letošních držitelích prestižního poháru Slezské Orlice, kde jsou zaznamenáni pouze hráči s nejvyšším počtem bodů ve své kategorii za celou sezónu. Všem upřímně gratulujeme a budou zvlášť oceněni na slavnostním vyhlášení, které proběhne v síni sv. Ducha.Poděkování patří za celou sezónu pomocníkům a organizátorům, bez nichž by turnaj nemohl proběhnout. Zároveň chci poděkovat rodičům dětí za podporu a dětem samotným za překrásnou sezónu plnou volejbalových zážitků.

V neděli 17. 3. 2019 proběhlo předposlední kolo v klasickém minivolejbale. Celkem se zúčastnilo 90 dětí, které byly rozděleny do 36 týmů. Poklidný průběh ozdobený vzájemnou spoluprací mladších a starších (otáčení bodů, podávání míčů,…) vyvrcholil krásnými souboji o první místa ve skupinách pokročilých i začátečníků. Zároveň také začíná být jasné, kdo se stane držitelem poháru Slezské Orlice za celoroční bodování.

Poprvé bylo díky podpoře města Krnova a MS KVS dostatek odměn a hlavně medailí pro všechny skupiny.

MINIVOLEJBAL 13. 1. 2019

Jeden z organizačně nejtěžších, ale herně nejnapínavějších turnajů v minivolejbalu proběhl 13. 1. 2019 na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17. Zúčastnilo se jej „pouhých“ 74 dětí, ale rozdělit je do vyrovnaných skupin bylo extrémně těžké. Povedlo se to především díky zkušenostem z minulých turnajů a spolupráci organizátorů. Děkuji jim za to z celého srdce. Děti nás odměnily nejen nádhernými výkony na hřišti, ale i vzájemnou pomocí se zapisováním výsledků. Nejen naši hráči bojují nejen o výhry na turnajích, ale i o celkové vítězství a možnost získat cedulku na poháru Zlaté Orlice. V našich řadách je několik adeptů na celkové vítězství a my jim přejeme hodně zdaru v dalších turnajích. Přehled všech účastníků a jejich bodový stav je na naší vývěsce na hale.


Druhý turnaj v minivolejbale proběhl 9.12.2018 na hale ZŠ Krnov a pokořil všechny dosavadní rekordy. Celkem 98 hráčů  z Krnova, Zátora, Bruntálu, Bílovce, Kylešovic, Javorníku a Zlatých hor vytvořili jednu z nejhezčích volejbalových akcí u nás.  

 První turnaj proběhl na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17 dne 10.11.2018 a překvapil počtem dětí i kvalitou hry organizátory i účastníky. Rekordních 86 dětí rozdělených do skupin začátečníci a pokročilí hráli na "plný plyn. Systém opět umožnil, aby hráli všichni a jen s minimálními pauzami, žádné prostoje ani nešťastné děti, které se nedostaly do hry, nebyly k vidění. Závěr opět potěšil všechny účastníky, děti odcházely s dobrotami i krásnými medailemi.

ocenění hráči minivolejbalu za tréninkové období září + říjen 2018

GRATULUJEME

trénink minivolejbalu na plný plyn

Minivolejbal je hra určená pro začínající hráče. Je speciálně upravena s ohledem na věk hráče. Děti, které ještě neumí hrát, mohou míče chytat, nemusí se tedy bát, že by "nestíhaly". Pro děti jsou na našich trénincích připraveny zmenšené hřiště, snížená síť, odlehčené míče a školení trenéři. Minivolejbalisté prochází i přípravou v oblasti gymnastiky, koordinačních cvičení, zdravotních cvičení, atletické průpravy a různými formami her.


Termíny turnajů v minivolejbalu:

10.11.2018, 9.12.2018, 13.1.2019, 17.3.2019, 14.4.2019

Turnaje proběhnou vždy na hale ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí 17

Pokud máte zájem, přijďte si zahrát, zvládne to i úplný nováček. 

TRÉNINKY:

Pondělí 15:00 - 16:30

Středa 15:00 - 16:30